04
فوریه

شستشوی فرش بلژیکی

در سال‌های اخیر صنعت نساجی و زیر شاخه‌های آن توسعه و پیشرفت شگرف و شایانی داشته است. یکی از مشتقات و زیرشاخه‌های صنعت نساجی، فرش ماشینی است. فرش ماشینی در این سال‌ها توسعه و پیشرفت بسیاری داشته است. دلیل این پیشرفت وجود متقاضیان و مشتریان بسیاری است که پیرامون این صنعت وجود دارد. در پی این تقاضا فرش ماشینی امروزه علاوه بر تنوع در ابعاد، رنگ بندی و طرح‌های مختلف به شیوه‌ها و روش‌های مختلفی تولید می‌شود.

یکی از این شیوه‌ها و روش‌های فرش‌های تولید فرش ماشینی که امروزه طرفداران بسیاری یافته و جایگاه والایی در بازار عرضه و تقاضا دارد، فرش بلژیکی است که در مواردی به صورت وارداتی و در مواردی توسط تولیدکنندگان فرش ماشینی تولید می‌شود. فرش بلژیکی، اغلب به صورت نازک و کم پرز اما با نقشه‌های اصیل فرش دستباف ایران تولید می‌شود. این عامل باعث شده تا فرش‌های بلژیکی مورد پسند جهانیان قرار گیرد.

فرش‌های بلژیکی از نوع ماشینی بوده و در برابر شستشو بسیار حساس و آسیب‌پذیر می‌باشند.

از این‌رو شستشوی آن‌ها نیاز به تخصص دارد

فرش‌های بلژیکی عموماً با استفاده از نخ‌های ویسکوز و یا آکریلیک تولید می‌شوند. از آنجایی که این گروه از فرش‌ها با استفاده از نخ‌های مذکور تولید می‌شود و در بافت آن‌ها گره‌ای به کار نمی‌رود، نخ‌ها با استفاده از لانکس به یکدیگر متصل می‌شوند. بدین دلیل باید اذعان داشت این گروه از فرش‎‌ها بسیار حساس بوده و شستشوی آن‌ها بسیار سخت بوده و نیاز به دقت، تخصص و تجربه کافی دارد. زیرا که در صورت هر گونه سهل انگاری و عدم توجه کافی زمینه برای ایجاد خسارتی جبران ناپذیر فراهم می‌شود.

قالیشویی قالی ماندگار، تخصصی‌ترین مجموعه شستشوی فرش بلژیکی است.

بدین دلیل الزامی است تا فرش‌های بلژیکی خود را به بهترین و برترین قالیشویی بسپارید. مجموعه قالیشویی قالی ماندگار، یکی از قدرتمندترین مجموعه‌های قالیشویی در سطح تهران است که قادر است اینگونه فرش‌ها را گونه‌ای مورد شستشو قرار دهند تا کم‌ترین آسیبی به این فرش‌ها وارد نشود. از دیگر خدمات قالیشویی قالی ماندگار در زمینه شستشوی فرش‌های لهستانی، اعمال لاتکس به پشت فرش پس از اتمام کامل قالیشویی است.