04
فوریه

قالیشویی در تهرانپارس

تهران، پایتخت ایران به دلیل وسعت جغرافیایی و گستردگی ارضی که دارد به چهار محدوده کلی شمال، جنوب، غرب و شرق قابل تقسیم است. در هر یک از محدوده‌های مذکور مناطق و محله‌های گوناگونی وجود دارد که برخی از آن‌ها شاخص و برخی دیگر وسیع می‌باشند.

قالیشویی قالی ماندگار، مجهزترین و تخصصی‌ترین قالیشویی در تهرانپارس است.

از جمله مناطق شاخص و برجسته در شرق تهران، تهرانپارس است. تهرانپارس، نام محدوده‌ای در شرق است که در تقسیم‌بندی‌های شهرداری تهران در میان دو منطقه 4 و 7 شهرداری تهران قرار گرفته است. این منطقه از شمال به بزرگراه شهید زین‌الدین، از جنوب به خیابان دماوند، از غرب به بزرگراه شهید باقری و از شرق به بلوار شاهد ارتباط دارد و این عامل باعث شده تا تهرانپارس به یکی از مناطقی تبدیل شود تا به تمام نقاط تهران دسترسی داشته و فرآیند ارتباطی تسهیل شود.

اما افزون بر راه‌های ارتباطی، این منطقه دارای خیابان‌ها و کوچه‌های کثیری است که عموماً بر مبنای اعداد شماره‌گذاری شده و برخی از آن‌ها با نام‌هایی همانند عادل، جشنواره، رشید، کادوس، زرین و پارسیان نام‌گذاری شده است. همچنین چهار فلکه با کوچه‌های متعدد، در این محله قرار دارد که گستردگی و تنوع این خیابان‌ها و کوچه‌ها، نشان از گستردگی و همچنین تراکنش جغرافیایی بالای منطقه تهرانپارس دارد.

تراکنش جغرافیایی بالا در این منطقه باعث شده تا مشاغل و حرفه‌های نوین و متغیری در این منطقه راه‌اندازی و تأسیس شود. یکی از این مشاغل، قالیشویی است که با تحت عناوین و مجموعه‌های متفاوتی در حال فعالیت می‌باشند. یکی از این مجموعه‌ها، قالی ماندگار است. مجموعه قالی ماندگار که بیش از سال‌ها از قدمت و فعالیت آن می‌گذرد، از قدرتمندترین کارگاه‌های فعال در این منطقه است.

مجموعه قالی ماندگار، یکی از برترین کارگاه‌های قالیشویی فعال در استان تهران و منطقه تهرانپارس است که قادر است لذت ظاهری نو به قالی شما اهدا کرده و تمام لکه‌های چربی و گرد و غبار را از سطح قالی زدوده و تمیزی بی‌مانند را به شما تجربه دهد. برای ارتباط با این مجموعه قالیشویی به سایت ghalimandegar.com مراجعه کنید.