06
مارس

رفوی فرش

فرش از هر نوع و هر جنس آن چه ماشینی باشد، چه دستباف و یا گلیم، گبه، پچ ورک و هر نوع کف پوش به دلیل آن که بر روی سطح زمین قرار می‌گیرد، مستعد جذب آلودگی و همچنین ایجاد هر نوع آسیب اعم از پارگی، سوختگی، ایجاد لکه، پوسیدگی، از بین رفتن متن، شیرازه و یا ریشه فرش و انواع متعدد دیگری است که بر اثر کاربرد اشتباه و یا طولانی مدت ایجاد می‌شود.

بدین سبب طبیعی و امری بدیهی است که فرش، به خصوص از نوع دستبافته، پس از مدتی کاربرد و استفاده و یا به محض مشاهده هر گونه آسیب باید نزد مرمت‌گر و رفوگری فرش برده شود تا آسیب موجود را ترمیم کرده و از پیشروی آسیب تا میزان قابل توجهی جلوگیری کرد. برای اینکار باید فرش به رفوگری فرش سپرده شود. اما برای انتخاب رفوگر فرش باید نهایت دقت و وسواس را به خرج داد تا در نهایت بتوان رفوگری کارآزموده و مجرب یافت و فرش خود را به آن سپرد.

رفوی فرش، کاری است که نیاز به تخصص و تجربه دارد.

انجام انواع مرمت فرش، بخشی از خدمات تخصصی مجموعه قالی ماندگار است.

دلیل این کار آن است که رفوگر نقش حائز اهمیتی در مرمت و رفوی فرش ایفا می‌کند و چه بسا دیده شده که خود رفوگر و مرمت گر باعث افزایش آسیب فرش شده و در مواردی به طور کامل راه مرمت را برای مرمت گر فرش بسته است. در مواردی دیگر هم مشاهده می‌شود که انجام مرمت به شیوه درست، ولی با کیفیت پایین انجام گرفته است. به طوری که محل مرمت شده به راحتی قابل مشاهده و تشخیص می‌باشد و این عامل از ارزش مادی و معنوی فرش تا حد قابل توجهی می‌کاهد.

بدین جهت باید در انتخاب رفوگر نهایت دقت را به خرج داد. یکی از برترین مجموعه‌های رفوگری در تهران که با برترین اساتید رفوگری ارتباط و همکار داشته و قادر به مرمت انواع و اقسام فرش است، مجموعه رفوگری قالی ماندگار است. مسئولین، مدیران و همکاران این مجموعه که همگی بار حداقل یک دهه تجربه و کار را در سطوح مختلف فرش به دوش می‌کشند، در کنار یکدیگر مجموعه‌ای را تشکیل داده‌اند که همگی در کنار یکدیگر تبدیل به برترین و بهترین مجموعه رفوگری در تهران و حتی ایران شده‌اند. یکی از مزایایی مجموعه رفوگری قالی ماندگار آن است که با راه‌اندازی سایت اختصاصی امکان دریافت و ثبت سفارش از طریق سایت اختصاصی این مجموعه وجود دارد.