06
مارس

شستشوی فرش ترک

سال‌های اخیر را می‌توان عصر تکنولوژی، از میان رفتن معنای واقعی مرزها و باز شدن دروازه جهانی بر روی انسان‌های تمامی کشورها دانست. بدین دلیل مفاهیم تجارت تغییر یافته و از شکل سنتی به شکل مدرن و جهانی تغییر یافته است. بنابراین مشاهده می‌شود بسیاری از کالاها محدود به یک کشور نبوده و در بسیاری از کشورهای جهان داد و ستد می‌شود.

یکی از خدمات قالیشویی قالی ماندگار، شستشوی فرش ترک است

محصولات نساجی اعم از منسوجات، پارچه‌ها و انواع فرش از این قاعده مستثنی نبوده و در سال‌های اخیر بسیاری از تولیدکنندگان در سطح خرد و کلان محصولات خود را به کشورهای گوناگون ارسال می‌کنند. یکی از تولید کنندگان فرش ماشینی که امروزه جایگاه وسیعی را به خود اختصاص داده است، ترکیه است. کشور ترکیه که امروزه جایگاه وسیعی را چه در عرصه فرش دستباف و چه در عرصه فرش ماشینی در بازارهای جهانی به خود اختصاص داده است، در سال‌های اخیر فرش ماشینی کشور ترکیه با تولید انبوه فرش ماشینی که از ویژگی‌های مشترکی برخوردار است جایگاه رفیعی را به خود اختصاص داده است.

این فرش‌ها که به نام فرش‌های ترک شهرت دارد، یکی از پرفروش‌ترین فرش‌های ماشینی به شمار می‌آید که عمدتاً به دلیل هزینه بالا در زمره دسته‌بندی فرش‌های لوکس جای می‌گیرد. عموماً طرح و نقشه‌های فرش‌های ترک ساده و محدوده بوده و به گونه‌ای طراحی شده است که با طراحی داخل خانه‌های مدرن به روز و در عین حال ساده باشد. رنگ‌بندی فرش‌های ترک اغلب قهوه‌ای، کرم و طوسی است که به صورت تک رنگ با گل‌های برجسته به فروش می‌رسد. فرش ماشینی ترک اغلب در ابعاد 2، 4، 6 و 12 متری در دو نوع ساده و ممتاز تولید می‌شود.

در نوع سده از نخ تاپس و بامبود و در نوع ممتاز از نوع پلی استر استفاده می‌شود. کاربرد این سه ماده در تولید فرش‌های ترک باعث شده تا شستشوی آن‌ها با محدودیت‌هایی روبرو شده و نیاز به انجام شستشو با دقت و محافظه کاری دارد. مجموعه قالیشویی قالی ماندگار، یکی از برترین و به حق بهترین مجموعه‌های قالیشویی در تهران است که با تجربه چندین دهه، آماده است فرش‌های ترک شما را مورد شستشو قرار دهد.