10
آوریل

ابریشم شوری فرش

فرش دستباف انواع و اقسام گوناگونی دارد و بنابر مواد اولیه کاربردی، نوع بافت، محل بافت، طرح کاربردی و حتی منطقه بافت به انواع و دسته‌های گوناگونی تقسیم می‌شود. عموماً فرش‌های دستباف بنابر مواد اولیه کاربردی به سه نوع ابریشم، پنبه و پشمی قابل تقسیم است. در صورتی که هر یک از مواد اولیه مذکور به صورت غالب در فرش به کار می‌رود در اصطلاح گفته می‌شود، فرش از جنس آن ماده تولید می‌شود.

ابریشم شوری، یکی از خدمات قالیشویی قالی ماندگار به بهترین نحو است.

یکی از انواع فرش دستباف، فرش ابریشمی است. فرش ابریشم جایگاه قابل توجهی در بازار فرش فرش دستباف در بازارهای داخلی و جهانی دارد. از آنجایی که ابریشم الیاف گران‌بها و پر ارزشی است، کاربرد آن در تولید فرش، در نهایت باعث تولید فرشی ارزشمند و گرانبها می‌شود. از این‌رو فرش‌های ابریشم باید با دقت و مراقبت ویژه نگهداری شده و نیازهای ویژه آن در نظر گرفته شود. فرش ابریشم از نرمی، درخشندگی، ظرافت، استحکام، جلا و ظاهری ویژه برخوردار است.

فرش ابریشم، خود به انواع و اقسام گوناگونی تقسیم می‌شود. یکی از این انواع، فرش‌های تمام ابریشم است. در تار، پود و پرز این قبیل از فرش‌ها، به طور کامل از ابریشم استفاده می‎‌شود. نوع دیگر فرش چله ابریشم است که تنها در چله آن از ابریشم استفاده می‌شود. در پرز و پود فرش از سایر نخ‌ها همانند پنبه، پشم و کرک ظریف استفاده می‌شود. سومین گروه فرش چله و گل ابریشم است.

قالیشویی قالی ماندگار فرش‌‌های ابریشم شما را با بالاترین کیفیت تحت شستشو قرار می‌دهد.

همان طور که از نام این گروه برمی‌آید، در تولید فرش، از ابریشم به عنوان نخ تار (چله) و گل‌های فرش استفاده می‌شود. فرش کف ابریشم، فرشی است که در کف قالی از نخ ابریشم استفاده می‌شود. قالی ابریشمی از آنجایی که از ظرافت و حساسیت بسیاری برخوردار است، شستشوی آن نیاز به تبحر و زبدگی بسیار دارد، ابریشم شوری و یا همان ابریشم شویی فرش دستباف یکی از خدمات قالیشویی قالی ماندگار است. در این مجموعه با گرد هم آمدن مجموعه‌ای از متخصصان و متبحران، قادرند فرش شما را به گونه‌ای مورد شستشو قرار دهند تا فرش‌ها به بهترین نحو ممکن شسته شده و در عین حال آسیبی به فرش وارد نشود.