10
آوریل

اعلاشویی فرش

شستشوی فرش با انواع و شیوه‌های گوناگونی انجام می‌گیرد. در هر شیوه، بنابر روش شستشوی فرش و مواد شوینده کاربردی، ظاهر فرش دستخوش تغییر شده و در نتیجه ظاهری متفاوت می‌یابد. رایج‌ترین شیوه‌های شستشوی فرش، کهنه شویی، براق شویی، صادرات شویی، طلاشویی و اعلاشویی است. اعلاشویی یکی از برجسته‌ترین و رایج‌ترین شیوه شستشوی فرش دستباف و ماشینی است که عموماً توسط افراد خانه‌دار مورد استقبال قرار گرفته و عمدتاً برای فرش‌هایی که در خانه و کف منازل قرار می‌گیرند، اعلاشویی است.

اعلاشویی فرش، فرآیندی حرفه‌ای در شستشوی قالی است که نیاز به تخصص دارد.

منظور از انتخاب این نام آن است که فرش‌ها به شیوه و با مواد شوینده اعلا مورد شستشو قرار می‌گیرد تا در نتیجه فرش ظاهری مطابق و دلخواه خانه‌داران یافته و جایی ویژه پیدا کند. برخی از کارگاه‌ها و کارخانه‌های قالیشویی با استفاده از مواد شوینده بی‌‌‌کیفیت و مواد ارزان قیمت دیگری نظیر هیپوکلریت کلسیم و سفیدکننده‌های گوناگون، اقدام به اعلاشویی می‌کند.

در نتیجه کاربرد چنین موادی اگرچه فرش‌ها ظاهری خاص و با جلایی ویژه پیدا می‌کنند، اما کاربرد سفید کننده‌ها و مواد حاوی کلر ضرر کثیری برای فرش چه دستباف و چه ماشینی داشته و به مرور باعث پوسیدگی انواع فرش می‌شود.

برای شستشوی فرش به شیوه اعلاشویی، با مجموعه قالیشویی قالی ماندگار تماس فرمایید

مجموعه قالیشویی قالی ماندگار، یکی از برجسته‌ترین کارگاه‌های قالیشویی در سطح تهران می‌باشد که دارای شعبه‌های متعددی در سطح تهران اعم از پاسداران، پونک، ونک، زعفرانیه، قلهک، نیاوران، مجیدیه، تهرانپارس، نارمک، بلوار پروین، میدان راه‌آهن، میدان بهمن، نیروی هوایی، میدان انقلاب، میدان ولیعصر، تجریش، دزاشیب، قیطریه، بلوار کاوه، استاد معین و طرشت داشته و با برخورداری از آخرین تجهیزات آماده ارائه برترین خدمات اعلاشویی می‌باشد. در مجموعه قالیشویی قالی ماندگار از برترین مواد شوینده، بدون کاربرد مواد شیمیایی حاوی کلر و آخرین تجهیزات به روز در عرصه قالیشویی، فرش‌های شما را تحویل گرفته و آن‌ها را به شیوه اعلاشویی مورد شستشو قرار می‌دهند تا از ظاهر فرشتان لذت ببرید.