10
آوریل

صادرات شویی فرش

در عصر حاضر قالیشویی‌ها و کارخانه‌های قالیشویی متعددی در سطح تهران در حال فعالیت و ارائه خدمات شستشوی قالی می‌باشند. در عصر حاضر شستشوی قالی و ارائه خدمات از سوی کارگاه‌های قالیشویی به انواع و اقسام گوناگونی انجام می‌گیرد. از این‌رو شستشوی فرش به انواع گوناگونی انجام می‌شود که معمول‌ترین آن‌ها صادرات شویی، براق شویی، اعلا شویی، کهنه شویی و طلاشویی است.

صادرات شویی فرش یکی از خدماتی است که سوی قالیشویی قالی ماندگار ارائه می‌شود.

در ارائه این خدمات، کیفیت نیز حائز اهمیت بوده و نحوه شستشوی فرش‌ها و در نتیجه ایجاد ظاهر فرش و چگونگی آن نیز امری ضروری و حائز اهمیت است. در میان تمام مجموعه‌های قالیشویی و کارگاه‌های قالیشویی که به هر نوع و نحوی ارائه دهنده خدمات متنوع و متفاوت شستشوی فرش می‌دهند، مجموعه قالیشویی قالی ماندگار یکی از برترین و مجهزترین مجموعه‌های قالیشویی است.

مجموعه قالیشویی قالی ماندگار، به دلایل استفاده و همکاری با مجموعه‌ای از متخصصان و مجربان عرصه شستشوی قالی آماده و ارائه دهنده انواع شستشوی قالی است. یکی از انواع خدمات شستشوی فرش و قالی از نوع دستباف و ماشینی، صادرات شویی فرش است. این نوع شستشو عمدتاً توسط تولید کنندگان قالی و یا عمدتاً توسط تجاری سفارش داده می‌شود که قصد دارند قالی خود را به کشورهای خارجی صادر کرده و آن را در کشورهایی خارج از کشور به فروش رسانند.

صادرات شویی فرش عمدتاً باید توسط مجموعه‌ای متخصصان و مجربان انجام شود.

در صادرات شویی فرش، معیارهایی همانند جلای فرش، سفید شدن نقاطی از فرش، درخشندگی فرش و ظاهر جدید فرش مورد توجه است.  افزون بر معیارهای مذکور، سلیقه کشور مقصد که تاجر قصد دارد فرش را در آن به فرش رساند در شستشو نیز دخیل است. از این‌رو نیاز است تا متخصصان شستشوی قالی این مورد را در محوریت شستشوی فرش قرار داده و در نتیجه برخی از مواد شوینده‌ها را باید تغییر دهد تا شستشوی فرش تغییر کرده و در نتیجه جلوه ظاهری فرش بنابر سلیقه کشور مورد نظر تغییر یابد.