10
آوریل

قالیشویی در نیاوران

در میان مناطق، سراها و محله‌ها‌ی گوناگون نیاوران یکی از مناطقی است که در شمال تهران واقع شده است. نیاوران براساس تقسیمات شهری در حوزه شهرستان شمیرانات واقع شده است. همچنین براساس تقسیمات شهرداری تهران، این منطقه در منطقه 1 شهرداری تهران واقع شده است. از آنجایی که نیاوران از وسعت جغرافیایی برخوردار است، خود دارای محلات گوناگونی است. صاحب‌قرانیه، نخجوان، دزاشیب، کاشانک، آجودانیه، جمشیدیه، جماران، منظریه، جمال‌آباد، حصار بوعلی و گل سنگ مهم‌ترین محله‌ها و سراهای نیاوران به شمار می‌آید.

قالی ماندگار با حضور جمعی از متخصصان تشکیل و به برترین قالیشویی در نیاوران تبدیل شده است.

نیاوران از غرب با تجریش، از شرق با دارآباد، از جنوب با فرمانیه و از شمال با کلک چال همجوار و همسایه است. این منطقه در زمره مناطق مرفه نشین و به اصطلاح اعیان نشین به شمار می‌آید که عموماً ساکنان آن از وضعیت مطلوب و مرفه اقتصادی برخوردار می‌روند. از این‌رو استفاده از لوازم ارزشمند در منازل، امری طبیعی و بدیهی است که در سازگاری و تناسب با وضعیت اقتصادی به سر می‌برد.

یکی از لوازم نسبتا ارزشمند و گران‌بها که در چنین خانه‌هایی قابل مشاهده است، فرش دستباف (از نوع ابریشمی، کرک و یا پشمی با رجشمار بیش‌تر از 50 رج) و فرش‌های ماشینی (پلی استر و تراکم بالا) ارزشمندی است که از ارزش اقتصادی گزافی برخوردار می‌باشند. از این‌رو شستشوی آن‌ها باید به دقت و کنترل دقیق شرایط انجام گیرد.

مطالب آموزشی سایت اختصاصی قالیشویی قالی ماندگار را مطالعه کرده و از قالی خود به آسانی محافظت کنید.

زیرا که هر گونه سهل‌انگاری در شستشوی فرش‌های گرانبها موجب تخریب و در نتیجه متضرر شدن صاحب فرش می‌شود. یکی از مجموعه‌های مجهز و تخصصی که در منطقه نیاوران آماده ارائه شستشوی فرش می‌باشد، مجموعه قالی ماندگار است. قالی ماندگار یکی از برترین قالیشویی در نیاوران می‌باشد که با حضور جمعی از متخصصان قالی در عرصه‌های مختلف گرد هم آمده و در نتیجه یکی از تخصصی‌ترین کارگاه‌های شستشوی فرش در این منطقه را فراهم کرده‌اند. برای اطلاع بیش‌تر از فعالیت‌های این مجموعه و مطالعه مقالات آموزشی به سایت تخصصی قالی ماندگار کراجعه کنید.