10
آوریل

ریشه بافی فرش

پس از اتمام بافت فرش، فرش بافت شده باید از دار قالیبافی جدا شود و به اصطلاح به زمین افکنده شود. هنگام جداسازی فرش از روی دار، بخش از تار به فرش متصل مانده و در حدود بیست سانت پایین‌تر از فرش برای جدا کردن از دار بریده می‌شود. این کار باعث می‌شود تا به ساختار فرش آسیبی وارد نشود و در نتیجه عمر بیش‌تری داشته باشد.

برای دریافت خدمات ریشه بافی از قالیشویی قالی ماندگار با ما تماس بگیرید.

افزون بر این، نگهداشتن تار فرش باعث می‌شود تا گره‌ها از یکدیگر جدا نشده و در نتیجه فرش سالم مانده و از هر گونه آسیب احتمالی به دور می‌ماند. اما از آنجایی که فرش کاربردی در کف محیط منازل مسکونی، تجاری و  حتی اداری دارد، امکان آسیب دیدن آن بسیار است.

این آسیب ممکن است در نقاط گوناگون فرش ایجاد شود که ممکن است، شیرازه، پرز، ریشه، پود، تار و یا ریشه باشد. از آنجایی که ریشه فرش در لبه فرش جای دارد، از جمله نقاطی است که امکان احتمال آسیب به آن‌ها بالا بوده و می‌باشد. آسیب‌های ریشه عمدتاً شامل ساییدگی، پارگی، بیدزدگی و سوختگی است.

مجهزترین اساتید ریشه بافی در قالیشویی قالی ماندگار دور هم جمع‌اند.

با ما تماس بگیرید.

در صورت بروز هر یک از آسیب‌های مذکور، بنابر میزان تخریب در صورتی که آسیب جزیی باشد، بخشی از ریشه فرش را کوتاه‌تر می‌کنند. اما در صورتی که بخش عمده‌ای از ریشه فرش دچار آسیب شوند، ریشه را به طور کامل از فرش جدا کرده و اقدام به بافت مجدد ریشه می‌کنند. طور کلی ریشه بافی فرآیندی تخصصی و حرفه‌ای است که در آن ریشه‌ها از فرش به طور کامل جدا شده و در ازای آن ریشه جدیدی به فرش متصل می‌شود. ریشه بافی فرش بخشیی از خدمات قالیشویی قالی ماندگار است که توسط همکاران متخصص و مجرب این مجموعه به انجام می‌رسد. در این مجموعه تخصصی ریشه بافی انواع فرش ماشینی، فرش دستباف (تمام ابریشم، تمام پشمی، پشمی، چله و گل ابریشم و …)، گلیم، گبه و برخی از دستبافته‌های سنتی با بالاترین مهارت و کیفیت به انجام می‌رسد.